Pecos.sk, interiérové dvere, eurookno, schody a iné stolárske práce od špecialistov

Buk lesný


Buk lesný - listBuk lesný je najrozšírenejšia a najdôležitejšia drevina v SR. Je bezjadrová drevina s častou tvorbou nepravého jadra. Farba dreva je biela/ružokvastá, po čase sa mení na ružovožltú/bledočervenú. Farba nepravého jadra je červená až červenohnedá.

Buk sa dožíva 250 rokov, najvhodnejší vek pre ťažbu je 100-140 rokov. Bukové drevo patrí k stredne ťažkým a tvrdým drevinám, z hľadiska trvanlivosti na vzduchu medzi stredne trvanlivé dreviny.

Buk lesný - lesKvôli fyzikálnym a mechanickým vlastnostiam a jeho výskytu bukové drevo je veľmi dôležité pre priemyselné spracovanie. Bukové prírezy sa používajú na spracovanie do ohýbaného sedacieho i rezaného nábytku a do konštrukčného rámu čalúneného nábytku. Ďalším významným výrobkom bukovej dreviny je lepené drevo, čo sa používa na výrobu interiérového nábytku. Z bukových prírezov sa vyrábajú napríklad skrine a schodiská, z bukového reziva parkety.

Bukové drevo sa spracováva aj do železničných podvalov a na výrobu špeciálnych výrobkov ako hračky, športové doplnky, napínadlá do topánok a iné.
Jeden z našich projektov

O našu kvalitnú prácu a originalitu sa presvedčte aj Vy! Kliknite na realizácie a prezrite si naše zrealizované projekty!

Čo o nás povedali:

“V PECOSE nepoznajú termín "nedá sa". Vždy keď som riešil komplikované detaily z dreva, mohol som sa plne spoľahnúť na praktické znalosti a skúsenosti pána Nagya. Často prišiel s nápadmi a riešeniami, ktoré by som sám nevymyslel.

Na našej spolupráci oceňujem najmä jeho ústretovosť, úprimnú snahu pomôcť a vyhovieť ako i poradenstvo v optimalizácii nákladov výroby stolárskych atypov s cieľom dosiahnuť maximálnu funkčnú i estetickú úroveň. Je radosť spolupracovať s ľuďmi z Pecosu.

Ing. Arch. Patrik Paul
architekt / Bratislava”

Náš partner: www.sinterierdesign.eu