Pecos.sk, interiérové dvere, eurookno, schody a iné stolárske práce od špecialistov

Buk lesný


Buk lesný - listBuk lesný je najrozšírenejšia a najdôležitejšia drevina v SR. Je bezjadrová drevina s častou tvorbou nepravého jadra. Farba dreva je biela/ružokvastá, po čase sa mení na ružovožltú/bledočervenú. Farba nepravého jadra je červená až červenohnedá.

Buk sa dožíva 250 rokov, najvhodnejší vek pre ťažbu je 100-140 rokov. Bukové drevo patrí k stredne ťažkým a tvrdým drevinám, z hľadiska trvanlivosti na vzduchu medzi stredne trvanlivé dreviny.

Buk lesný - lesKvôli fyzikálnym a mechanickým vlastnostiam a jeho výskytu bukové drevo je veľmi dôležité pre priemyselné spracovanie. Bukové prírezy sa používajú na spracovanie do ohýbaného sedacieho i rezaného nábytku a do konštrukčného rámu čalúneného nábytku. Ďalším významným výrobkom bukovej dreviny je lepené drevo, čo sa používa na výrobu interiérového nábytku. Z bukových prírezov sa vyrábajú napríklad skrine a schodiská, z bukového reziva parkety.

Bukové drevo sa spracováva aj do železničných podvalov a na výrobu špeciálnych výrobkov ako hračky, športové doplnky, napínadlá do topánok a iné.
Jeden z našich projektov

O našu kvalitnú prácu a originalitu sa presvedčte aj Vy! Kliknite na realizácie a prezrite si naše zrealizované projekty!

Čo o nás povedali:

Týmto sa chcem vašej firme a jej pracovníkom POĎAKOVAŤ za dobre vykonanú prácu na mojej Zákazke - Pálffyho ul. Čierna Voda.

V dnešnej dobe žiaľ nie je celkom bežné, že dodávateľ odvedie 100%-nú prácu a preto stavebníka poteší, ak sa to stane.

Ešte raz Ďakujem a prajem veľa pracovných úspechov.

Ing.Pavol Tekula
statik- špecialista

ZIPP Bratislava spol.s r.o.
Stará Vajnorská 16, Bratislava

Náš partner: www.sinterierdesign.eu